Vytisknout

Mistrovství evropy

Napsal Jarda Menc. Posted in Novinky

mira meIhned po zahajovacím ceremoniálu šampionátu nastoupili čeští reprezentanti k úvodnímu utkání s domácími Angličany( úřadujícími mistry Evropy) Přestože český tým v utkání svému soupeři podlehl vysokým rodílem, podařilo se mu v začátku utkání domácí šampiony dokonale zaskočit. To, když ještě v poločase oznamovala světelná tabule šokovaným divákům skore 36:32!! Bohužel v druhé půli nás již domácí s přehledem přehráli a zvítězili 92: 42.

V sobotu narazil Český tým na Německo. Utkání skončilo dle předpokladu vysokým vítězstvím soupeře v poměru 92:32 (O.Pliska 15, P. Tuček 13, F. Šindelář a M. Šperk 2).
V Neděli se utkali čeští reprezentanti se španělským výběrem a přestože předvedli výrazně lepší výkon než v předchozím zápase, Španělům podlehli 42:61 (M. Šperk 11, P.Tuček A O. Pliska po 8)

Dalším soupeřem Čechů byla Francie. Vyrovnané a až do samého závěru napínavé utkání skončilo šťastněji pro Francii, přesto se Češi za svůj výkon stydět v žádném případě nemusí!! Česko 62 : 69 Francie (M.Šperk 16, O. Pliska 12, P. Tuček 10, R. Pohlmann, T. Nevěčný a F. Šindelář po 8) Navíc byl Miroslav Šperk vyhlášen MVP utkání.

V posledním utkání základní skupiny Mistrovství Evropy podlehli čeští reprezentanti polskému výběru 86:58 (P.Tuček 25, M.Šperk 8, R.Pohlmann, M. Zemánek a F. Šindelář 6, O. Pliska 3, M.Šolc a T.Nevěčný 2.

Ani v utkání o udržení v elitní skupině se nepodařilo českému týmu zvítězit a svému soupeři ze Švédska podlehl v poměru 80:45 (O.Pliska a P. Tuček 11, F. Šindelář 7, R.Pohlmann 6, T. Nevěčný 4, M. Poláček, M. Šperk a M. Šolc 2) a v závěřečném utkání šampionátu nestačil český tým na Francii 50:60