Vytisknout

děkujeme za podporu

Napsal Jarda Menc. Posted in Novinky

V souvislosti s reportáží Českého Rozhlasu (Radiožurnálu) bychom Vám velmi chtěli poděkovat za nabízenou podporu. Jsme ohromně překvapeni odezvou a všemi vašimi nabídkami pomoci, po měsících marného snažení je to opravdu velmi pozitivní.

Nemyslíme si totiž, že by se kdokoliv choval nezodpovědně. Naopak nezodpovědné by bylo, kdybychom neudělali vše pro to, aby národní tým basketbalistů na vozíku nemohl reprezentovat svoji zemi na Mistrovství Evropy, když všichni reprezentanti obětovali přípravě tolik času a úsilí. Basketbal na vozíku je celosvětově nejrozšířenější kolektivní sport handicapovaných a skutečnost, že se amatérskému týmu podařilo kvalifikovat mezi 12 nejlepších (většinou plně profesionálních) evropských celků, je malým zázrakem. (Právo účasti na šampionátu si sportovci zajistili loňským senzačním vítězstvím na ME sk. B v Brně). Do Anglie odcestovalo 12 hráčů a realizační tým v počtu 4 osob. Ano, odlétali jsme s tím, že nemáme plně pokrytý rozpočet, ale měli jsme rozjednáno několik sponzorů a navíc jsme byli připraveni, pokud by bylo nejhůře, případné chybějící prostředky profinancovat i půjčkami z vlastních zdrojů. Zkoušeli jsme požádat vládu a ministerstva o mimořádnou podporu, ale byli jsme smířeni s tím, že patrně nebude, a o tom, že MŠMT už má dotace vyčerpány, jsme rovněž věděli.

Celkové náklady reprezentace v letošním roce činí cca 900.000,- Kč. Nezasvěcenému se to může zdát jako vysoká částka, ale jenom účastnický poplatek na Mistrovství Evropy činil cca 400 tis Kč. Ten se nám podařilo uhradit díky přispění České asociace tělesně handicapovaných sportovců a České basketbalové federace. To však byla jediná veřejná podpora. Náklady na veškeré materiální vybavení, náhradní díly, dresy apod. činily cca 100 tis. Kč a přípravná soustředění stála cca 150 tis. Kč (jen pro ilustraci - ostatní reprezentace disponovaly rozpočtem začínajícím na částce cca 5 mil Kč).

No a nakonec jsou to, nyní tolik diskutované, náklady na leteckou dopravu (odhad 250 tis.). Byli bychom však neradi, kdyby tato diskuse jakýmkoliv způsobem poškodila Armádu ČR, neboť ta se nám snažila maximálně vyjít vstříc a bez její pomoci bychom se do dějiště šampionátu přepravovali jen s největšími obtížemi.

Část nákladů se podařilo uhradit z výnosu námi pořádaného turnaje národních týmů, část nákladů na přípravu převzaly samotné kluby a jen malou část sponzoři. O tom, že všichni členové a hráči vykonávají činnost na bázi dobrovolnictví, bez nároku na jakékoliv odměny, se nejspíš není nutné rozepisovat. V současné chvíli nám v rozpočtu schází částka cca 220 tis Kč.

Byli bychom proto vděčni, kdyby se našli partneři z řad organizací a firem, kteří by naši činnost podpořili. Uvítáme i možnost dlouhodobé spolupráce, např. partnerství při organizaci ligy v basketbale na vozíku, která je pod názvem Středoevropský pohár otevřená i zahraničním týmům. V loňském roce se vedle českých týmů účastnily i týmy z Polska, Rakouska a Maďarska.

V případě zájmu o podporu naší organizace jednotlivci je k dispozici náš účet 2000659621/2010 (na vyžádání zašleme doklad, že se jedná o účet asociace). Rádi s vámi uzavřeme darovací smlouvu či smlouvu o reklamě a samozřejmě prokážeme využití darovaných prostředků.

Pokud by Vás zajímalo dění kolem basketbalu na vozíku, aktuální informace naleznete zde – https://www.facebook.com/czechwb nebo na wbasket.cz

Ještě jednou děkujeme za projevenou podporu!
Výkonný výbor ČABV