Vytisknout

Aktuality

Napsal Tomáš Nevěčný. Posted in Novinky

Nepřinášíme vám informace pouze o hráčích a klubech, ale i o dalších členech naší asociace, kteří skvěle reprezentují český basketbal na vozíku ve světě.

První únorový víkend je termínem 1.kola soutěž EuroLeague1. Herní systém prvního „předkola“ je využit poprvé v historii soutěže s cílem celou soutěž zatraktivnit a umožnit špičkovým týmům odehrát více kvalitních utkání na mezinárodním klubovém poli.

Letošní předkolo se odehraje na 3 místech Evropy nadcházející pátek a sobotu:
Skupina A – Elxleben (Německo)
Skupina B – Porto Torres (Itálie)
Skupina C – Las Palmas (Španělsko)

Rozpis a on-line výsledky můžete sledovat na - http://www.competitions.iwbf-europe.org/

Česká republika sice nemá v této soutěži svého klubového zástupce, ale i přesto budeme mít hned ve 2 skupinách svoje reprezentanty. Ve skupině A v Německém Thuringenu premiérově vystoupí Hana Valová – předsedkyně ČABV jako technická delegátka IWBF, která se potká i s týmem CS Meaux, ve kterém působí český reprezentant Ondra Pliska. Ve skupině C v Las Palmas vystoupí Tomáš Pajer jako rozhodčí.

Ve všech 3 skupinách se představí 5 týmů, které během 2 herních dnů odehrají svá utkání systémem „každý s každým“. První dva týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále hrané ve dvou skupinách, doplněné o družstvo pořádajícího klubu. Z obou skupin do celkového finále postupují vždy první 2 týmy.

Nově představený herní systém s sebou přináší i nový systém delegování rozhodčích. Doposud byla veškerá utkání předkola všech soutěží řízena dvěma rozhodčími. S ohledem na nejvyšší herní úroveň budou všechna letošní utkání soutěže Euroleague 1 rozhodována, včetně nadcházejícího předkola, třemi rozhodčími, tak bylo doposud zvykem pouze v rámci finálových turnajů.