Vytisknout

Reportáž ze Slovinska - první den

Napsal Zdenek Škaroupka. Posted in Národní tým

Smolný vstup do turnaje

Vedle toho, že se ve Slovinsku změnilo počasí, takže bazény rázem přestaly být tak lákavé, byl dnešek zajímavý jednak posledním předzápasovým tréninkem v malé hale. A jednak naším úvodním zápasem s mužstvem Chorvatska. Ale než k tomu všemu došlo, zažili jsme po ránu menší šok. Naši podvečerní soupeři vstupovali do turnaje zápasem s mužstvem Švýcarska, které dorazilo sice v omlazené sestavě, ale s potenciálem favorita na postup. A světe div se, Švýcaři zůstali poraženi. A kdo zná balkánskou náturu tak ví velmi dobře, že je takové vítězství dokáže pěkně nakopnout.

My jsme naopak spoléhali na jejich únavu z těžkého ranního utkání. A nastoupili jsme do našeho utkání částečně s trémou a částečně poněkud přemotivovaní. Než jsme se rozkoukali utekli nám na 15:2. Což se později ukázalo jako smrtící. Sice jsme se několikrát dotáhli až na dostřel, ale pak naše chyba nebo soupeřova šťastná střela znamenala vzdálení příležitosti a rostoucí frustraci.

Snad se nás bude příště více držet štěstí.

Výsledek zápasu 61:55, nejlepším střelcem byl Adam Erben s 25 body, nikdo jiný se bohužel na dvouciferné skóre nedostal.