Skip to main content

|

Mistrovství Evropy 2022 – slavnostní zakončení

Právě proběhlo slavnostní zakončení velmi podařeného šampionátu. Česko zde kromě národního mužstva reprezentoval generální sekretář IWBF Petr Tuček, mezinárodní rozhodčí Jakub Král a mezinárodní klasifikátorka Gabriela Deda Erbenová!

Hodnocení turnaje trenérem Adamem Erbenem:

Mistrovství Evropy 2022 se hrálo ve sloučeném módu divize B+C kvůli přetrvávající covidové situaci. V těžké základní skupině jsme se nedokázali prosadit proti silným soupeřům. Obhajující šampion z Řecka a olympijský tým z Turecka.

Ve druhé fázi turnaje byly týmy naší úrovně, což jsme také potvrdili dvěma následujícími výhrami. Na agresivní styl hry Portugalska a houževnatost Bulharska, jsme nedokázali odpovědět. Na poslední zápas dosud neporaženého týmu Srbska jsme vsadili na bojovnost a týmového ducha, což Srbům činilo značné problémy. Čtyřiceti minutám tlaku Českých lvů nedokázali Srbové odolat. Konečné umístění v tabulce mohlo ovlivnit utkání Irsko-Bulharsko, které bylo právě kvůli Covidu zrušeno.

I přes to má pro nás umístění v turnaji velkou cenu. Národní tým byl nucený ke generační obměně hráčů a spousta z nich byla na takové akci poprvé. Získali tak cenné zkušenosti a motivaci pro práci na další Mistrovství Evropy.

Pořadí divize C:

  1. Srbsko – 9b.
  2. Portugalsko – 9b.
  3. Bulharsko – 8b.
  4. Česko – 8b.
  5. Irsko – 5b.
  6. Maďarsko – 5b.

Děkujeme CZ.BASKETBALL za podporu!

https://cz.basketball/vozickari-sbirali-na-me-zkusenosti/a13860